Staza što vode do Boga, ima koliko i ljudskih duša...
Ukupno: 5 |
Strana 1 od 1 |
P. D. Uspenski
19.4.2020.
U istorijskom proučavanju čovečanstva kakvo mi poznajemo, moramo da priznamo da se čovečanstvo vrti ukrug. U jednom stoleću uništava sve što je stvorilo u nekom drugom, a napredak u mehaničkim stvarima do kojeg je došlo u proteklih sto godina ostvaren je na račun gubitka mnogih drugih stvari koje su za čovečanstvo bile možda znatno važnije.
P. D. Uspenski
13.11.2015.
Najveća greška je smatrati da je čovek uvek jedan te isti. Čovek nikada nije dugo isti. Neprestano se menja. Retko ostaje isti, čak i u periodu od pola sata.
P. D. Uspenski
23.6.2011.
Put fakira je put borbe sa fizičkim telom, put rada na prvoj sobi. To je dug, težak i neizvestan put. Fakir nastoji da razvije fizičku volju, da stekne moć nad telom. To se postiže pomoću užasnih patnji, mučenjem tela.
P. D. Uspenski
23.6.2011.
Možemo da zamislimo da je čitavo čovečanstvo, ono koje nam je poznato, kao i ono koje nam je nepoznato, sastavljeno od, da tako kažemo, nekoliko koncentričnih krugova.
P. D. Uspenski
23.6.2011.
U uobičajenim uslovima civilizovanog života položaj čoveka koji traži znanje je beznadežan, jer u prilikama koje ga okružuju nema ničega što podseća na fakirske škole ili škole joge, dok su se zapadne religije degenerisale u takvoj meri da u njima već dugo nema ničeg živog.
© 2021. Spiritualni centar, portal duhovnosti.
Sva prava zadržana.